ایده فروشگاه سیکاج

ایده فروشگاه سیکاج

نویسنده : اخبار

فروشگاه اینترنتی سیکاج:

بنده با بیش از ۱۶سال سابقه کار و فعالیت در صنعت کامپوزیت تجربیاتی که شامل نقاط ضعف و قوت در این صنعت میباشد را کسب کردم. در این صنعت در ایران اساتید و تولیدکنندگان ارزشمندی فعالیت میکنند که از سطح دانش تئوری و مخصوصا تجربی خاص و بالایی برخوردار هستند. گستردگی و تنوع تولیدات فعالان صنعت کامپوزیت اینقدر زیاد است که شاید مجالی برای نام بردن از آنها نباشد، صنعت هوا و فضا، صنایع دریایی، خودروسازی و خیلی از صنایع دیگر را شامل میشود که نام بردن از تک تک این موارد خود نیاز به نوشتن کتابی جامع دارد.

 

در این بین کارگاه هایی متوسط و کوچک وجود دارند که اقدام به تولید و ساخت محصولاتی میکنند که هر روز در زندگی روزمره ما دیده میشود و از این محصولات استفاده میکنیم. در سالهای اخیر رشد زیاد کارگاه های خانگی کوچک که عمده فعالیت آنها در منازل و آپارتمانها هست نیز به وفور در حال زیاد شدن است. افرادی که کار در منزل انجام میدهند و محصولاتی را تولید میکنند که علاوه بر گردش چرخ اقتصادی خانواده کمک بزرگی به جامعه میکنند تا جلوی ورود کالاهای مشابه وارداتی کم کیفیت را بگیرند که نهایتا باعث گردش چرخ اقتصادی کشور عزیزمان ایران میشود.

در این بین مشکلاتی برای این دسته از تولیدکنندگان چون کمبود مواد اولیه یا نبود مواد اولیه با کیفیت وجود دارد که تنها محرک این چرخ اقتصادی است که آنها را وابسته به فروشندگان و واردکنندگان مواد اولیه میکند وگرنه دیگر ادوات و وسایل انجام کارشان فکر خلاق و دستان زحمت کشی است که آن مواد اولیه را تبدیل به محصولات و کالاهایی نفیس و بعضا کاربردی میکند. بعضی اوقات ابتکار و خلاقیتی که کارگاه های خانگی (Home Work) یا (Home Made) از خود نشان میدهند و محصولات خاصی که تولید میکنند را در هیچ نقطه دنیا نمیتوانید پیدا کنید. به عنوان مثال، عزیزی را دیدم که با ساخت قالب های سیلیکونی با استفاده از سیلیکون های بهداشتی، یخ های فانتزی تولید میکرد و این یخ ها را به رستوران ها و مشتریان خاصی که داشت میفروخت و در جایی دیگه دوستی برای دستگاههای پزشکی که در اتاق عمل استفاده میشوند قطعاتی بسیار دقیق و حساس تولید میکرد و البته نمونه های مشابه بسیار بسیار زیاد میباشد.

یکی از مشکلات تولیدکنندگان کوچک (و حتی بزرگ) که شدیدا آنها را درگیر میکند و بعضا دچار تعطیلی کارگاه و قطع کسب روزی یک خانواده ای که در منزل کار میکنند، میشود مشکل “فروش تولیدات” شون است. این عزیزان نمی توانند آنطور که باید و درخور زحمتی که میکشند است محصولاتی را که تولید میکنند بفروشند و دسترنج زحماتشون را برداشت کنند که نتیجتا موجب بسته شدن آن واحد و کارگاه تولیدی میشود.

در کشور عزیز ما افرادی هم هستند که در امر آموزش های کارآفرینی و دادن آموزش های خوداشتغالی فعالیت دارند و باعث و بانی راه اندازی همین کارگاه های کوچک و تولیدکنندگان خانگی هستند که در بالا گفتم. با این آموزگاران را میتوانید در مراکز فنی حرفه ای و مراکز آموزشی کشور ارتباط برقرار کنید و از دانش آنها بهره مند شوید. آموزگاران و آموزش دهندگانی دیگری هم هستند که با سرمایه شخصی و دانش و تجربه شخصی که دارند اقدام به آموزش هایی مفید در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال میکنند که با اندک هزینه ای این آموزش ها را در اختیار جویندگان کار میکنند.

خرید و فروش تولیدات

ایده استارت فروشگاه:

همانطور که در تصویر بالا میبینید زمانی می توان گفت که چرخه تولید تکمیل است که سه عنصر “آموزش” و “مواد اولیه” و “فروش محصولات” در کنار یکدیگر قرار بگیرند. یعنی اول به فرد یا متقاضی آموزش های مفید و کاربردی ارائه شود به نحوی که بتواند محصولات و کالاهایی را تولید کند یا خدماتی را در جهت دریافت آموزش ها ارائه کند، بعد مواد اولیه با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار تولیدکننده قرار بگیرد تا در هر جای ایران که هست دیگر دغدغه تهیه مواد اولیه و کیفیت پایین را نداشته باشد و با یک سفارش مواد اولیه مورد نیاز را درب منزل یا کارگاه تحویل بگیرد، و در آخر هم تولیدکننده مطمئن باشد که تولیداتی که انجام گرفته است بدون دلال بازی و با حذف واسطه ها به دست مشتری یا مصرف کننده میرسد. در واقع امنیت فروش تولیدکننده تضمین شده باشد.

در فروشگاه سیکاج به این مسئله مهم توجه شده است که تا حد امکان خدماتی شفاف داده شود تا سه عنصر بالا در کنار یکدیگر به نحوی احسنت ارائه گردد البته ما در اول راهی دراز هستیم که برای عبور از مشکلات وچالش های پیش روی به کمک های شما نیازمندیم و از شما تقاضا داریم ما را از پیشنهادات و نظرات سازنده و انتقادات مفید خود بهره مند بفرمایید.

 

درباره نویسنده
...

سیکاج

بنده رحیم جلالی هستم با بیش از ۱۶ سال سابقه فعالیت در حرفه کارآفرینی در صنعت کامپوزیت که در زمینه های آموزشی در ارتباط با تولید قطعات رزینی و ساخت قالب های سیلیکونی و کامپوزیتی و همچنین تامین مواد اولیه مورد نیاز کارآموزان و علاقه مندان این صنعت و مشاوره برای راه اندازی کارگاه های کوچک و مشاغل خانگی، فعالیت دارم. فروشگاه سیکاج به عنوان بنیانگذار سیستم "همکاری و همیاری در فروش" میباشد، این سیستم برای کمک به فروش و افزایش فروش محصولات و کالاهایی که تولیدکنندگان عزیز کشورمان در سراسر ایران تولید میکنند ایجاد شده است تا شاید بتواند با معرفی محصولات این تولید کنندگان عزیز به مشتریان بالقوه، قدمی کوچک در جهت شکوفایی این کارگاههای کوچک و خانگی بردارد. امیدوارم در راستای این هدف که موجب افزایش رونق کسب و کارهای خورد در کشور عزیزمان ایران میشود ما را کمک و یاری کنید.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فروشگاه در حال حاضر در دست ساخت میباشد. چنانچه نظر یا پیشنهاد و سوالی دارید با شماره زیر تماس بگیرید. 09127334173 رد کردن